fws1m-01
Home
Sites
Enclosures
Telescopes
Instruments
Cameras
Detectors
Detector Modes
Filter Wheels
Filters
Wavelength Measurements
Sites
Enclosures
Telescopes
Instruments
Cameras
Detectors
Detector Modes
Filter Wheels
Filters
Wavelength Measurements
| fw id | 15 |
|---|---|
| instrument ins id | BPL 1m Science Camera |
| cameras cam id | kb72 |
| fw name | fws1m-01 |
| fw serial | fws1m-01 |
| fw descrip | 1m Filter Wheel |
| fw type | LCO 75mm 1m wheel |
| No. of wheels | 3 |
| No. of slots per wheel | 8 |
| Slot change time | None |
| fw start | Aug. 23, 2011 |
| fw end | None |
| fw status | 1 |
| fw ts | March 21, 2012, 4:18 p.m. |
| fw comments |