fws1m-03
Home
Sites
Enclosures
Telescopes
Instruments
Cameras
Detectors
Detector Modes
Filter Wheels
Filters
Wavelength Measurements
Sites
Enclosures
Telescopes
Instruments
Cameras
Detectors
Detector Modes
Filter Wheels
Filters
Wavelength Measurements
| fw id | 20 |
|---|---|
| instrument ins id | ELP 1m Science Camera |
| cameras cam id | kb74 |
| fw name | fws1m-03 |
| fw serial | fws1m-03 |
| fw descrip | 1m Filter Wheel |
| fw type | LCO 75mm 1m wheel |
| No. of wheels | 3 |
| No. of slots per wheel | 8 |
| Slot change time | None |
| fw start | March 19, 2012 |
| fw end | None |
| fw status | 1 |
| fw ts | Aug. 29, 2012, 9:50 a.m. |
| fw comments |