fws1m0-06
Home
Sites
Enclosures
Telescopes
Instruments
Cameras
Detectors
Detector Modes
Filter Wheels
Filters
Wavelength Measurements
Sites
Enclosures
Telescopes
Instruments
Cameras
Detectors
Detector Modes
Filter Wheels
Filters
Wavelength Measurements
| fw id | 25 |
|---|---|
| instrument ins id | CPT Dome C 1m Science Camera |
| cameras cam id | kb71 |
| fw name | fws1m0-06 |
| fw serial | fws1m0-06 |
| fw descrip | 1m Filter Wheel |
| fw type | LCO 75mm 1m wheel |
| No. of wheels | 3 |
| No. of slots per wheel | 8 |
| Slot change time | None |
| fw start | Jan. 28, 2013 |
| fw end | None |
| fw status | 1 |
| fw ts | Jan. 28, 2013, 5:32 p.m. |
| fw comments |